ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10862610
*
nr 1086 2610
Spegel
Venetiansk, höjd: 122 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 18:04:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 20:46:46
1
2.600 kr
30/1 16:02:54
2
2.000 kr
30/1 16:02:54
1
2.200 kr (Budbetjänt)
30/1 16:11:26
2
2.600 kr
30/1 16:11:26
1
2.600 kr (Budbetjänt)
30/1 16:13:53
2
2.800 kr
30/1 16:14:17
1
3.400 kr
30/1 16:35:18
1
Vinnande bud
30/1 17:37:37
2
3.400 kr
30/1 17:37:37
1
(budbetjänt)
30/1 17:45:41
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1086 2610
Spegel
Venetiansk, höjd: 122 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 20:46:46 | 1 | 2.600 kr |
30/1 16:02:54 | 2 | 2.000 kr |
30/1 16:02:54 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
30/1 16:11:26 | 2 | 2.600 kr |
30/1 16:11:26 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
30/1 16:13:53 | 2 | 2.800 kr |
30/1 16:14:17 | 1 | 3.400 kr |
30/1 16:35:18 | 1 | Vinnande bud |
30/1 17:37:37 | 2 | 3.400 kr |
30/1 17:37:37 | 1 | (budbetjänt) |
30/1 17:45:41 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02